Magdalena Baborska-Narożny, Marcin Brzezicki
o publikacji  
spis treści  
o autorach  
recenzje  
kup książkę
Pomysł stworzenia skryptu obejmującego zagadnienia współczesnej architektury przemysłowej zrodził się na zebraniach pracowników Zakładu Architektury Budowli Przemysłowych Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Publikacje dotąd wykorzystywane w dydaktyce były albo obcojęzyczne, albo nieaktualne (ostatnia polska praca traktująca kompleksowo o architekturze przemysłowej pochodzi sprzed niemal 10 lat). Wyzwanie stworzenia nowej publikacji podjęli Magdalena Baborska-Narożny i Marcin Brzezicki, najmłodsi pracownicy zakładu.
©2008 Magdalena Baborska-Narożny, Marcin Brzezicki
 
 
 
 
 
Estetyka i technika w architekturze przemysłowej 
   
     
Intensywna praca nad książką rozpoczęła się w styczniu 2006 roku. Autorzy nawiązali kontakt z wieloma pracowniami architektonicznymi i użytkownikami najciekawszych współczesnych obiektów przemysłowych w celu uzyskania możliwie pełnego obrazu czynników estetycznych i technicznych jakie wpłynęły na ich architekturę. Przyjęty sposób omawiania wybranych zagadnień teoretycznych, każdorazowo ilustrowanych przykładami zrealizowanych obiektów jest efektem wielu twórczych dyskusji pomiędzy autorami.
Pierwotnie planowany podręcznik przerodził się w obszerną i bogato ilustrowaną monografię, która w twórczy sposób łączy zagadnienia estetyki i techniki w architekturze przemysłowej.
Książka nie powstałaby bez życzliwej pomocy osób i firm, które zgodziły się nieodpłatnie udostępnić materiały objęte prawem autorskim (zdjęcia i rysunki) do publikacji w formie elektronicznej. Dzięki temu książka mogła ukazać się w nowoczesnej formie elektronicznej, jako e-book w formacie PDF.
Opakowanie zawiera e-book: płytę CD z pełnym tekstem książki (169 str.) w pliku PDF do odczytu w programie Adobe Acrobat ver 7.0 lub wyższej oraz fragment książki w wersji klasycznej: 20 stronnicowy załącznik zawierający jednen z rodzałów.
W wersji cyfrowej książka jest dokumentem elektronicznym, który zawiera:
- wygodny system nawigacyjny i wyszukiwawczy, pozwalający nie tylko przewijać strony publikacji, ale i tworzyć elektroniczne zakładki, poruszać się po interaktywnym spisie treści i bibliografi a także wyszukiwać informacje według dowolnych kryteriów;
- gwarantuje bardzo dobrą czytelność przez zastosowanie zaawansowanych technik generowania czcionek ekranowych, które pozwalajš na powiększanie tekstu na ekranie w dowolnej wielkości;
- dostęp do Internetu w czasie lektury książki umożliwi dostęp do materiałów dodatkowych: fotografii stelitarnych opisywanych obiektów, stron internetowych i serwisów informacyjnych.